Kalev/Cramo on Eesti tuntuim korvpalliklubi, mis on tuntud oma pikaajalise domineerimise poolest Eesti korvpalli kõrgliigas ning osalemise eest rahvusvahelistel turniiridel. Klubi asutati 1998. aastal Tallinnas ja on sellest ajast saadik olnud üks Eesti tippkorvpalli tugisambaid.

Klubi täielik nimi on BC Kalev/Cramo, kus “BC” tähistab “basketball club”. Algusest peale on nad olnud väga edukad Eesti meistrivõistlustel, kus on võidetud arvukalt meistritiitleid ja karikaid. Nende saavutused hõlmavad mitmeid meistritiitleid Eesti kõrgliigas ning Eesti karikavõite.

Lisaks siseriiklikele võistlustele on Kalev/Cramo teinud muljetavaldavaid esinemisi rahvusvahelistel areenidel, võttes osa Euroopa tasemel võistlustest. Nad on osalenud Euroopa klubide meistrivõistlustel, nagu EuroCup ja ka Euroliiga kvalifikatsiooniturniiridel.

Klubi on tuntud ka oma arendustegevuse poolest noortespordis, pakkudes noortele võimalusi korvpalli õppimiseks ja arenemiseks. Kalev/Cramo on tuntud oma kõrge profiiliga mängijate ja treenerite värbamise ning väga hea ettevalmistuse poolest, mis aitab neil pidevalt olla Eesti korvpalli esirinnas.
Klubi kodumängud toimuvad tavaliselt Unibet Arenas, mis on suur spordikompleks Tallinnas. Unibet Arena pakub suurepärast publiku atmosfääri ja on olnud tunnistajaks paljudele põnevatele korvpallimängudele, kus Kalev/Cramo on osalenud ja võidelnud võitude nimel.

Viimati kodusaalis peetud võimas mäng Kalev/Cramo ja Prometei vahel lahvatas tõelise publikumuusika saatel ning lõi uue Eesti-Läti liiga publikurekordi, millesarnast pole varem nähtud. Unibet Arena väljakut täitsid ootusärevalt 5908 korvpallisõpra, kes olid valmis tõeliseks korvpallilahinguks.

Kalev/Cramo alustas mängu vapustavalt, Mikk Jurkatamme kaugviskest loodud emotsioon lõi meeskonna hooga liikuma ja vaid kolme ja poole minuti möödudes oli kodumeeskond juba 9:2 eduseisus. Külaliste peatreener Ginzburg võttis aja maha, et oma meeskonda korrastada. Kuigi kalevlased veidi aega ilma punktideta olid, püsis avaveerand jätkuvalt tasavägine ning kümne minuti järel oli Kalevil ees 21:18.

Teisel veerandil jätkas kodumeeskond initsiatiiviga. Jurkatamme edukate katsete toel kasvas nende edu juba kolme minuti enne poolajapausi 35:23-le. Kuigi Prometei suutis vahet veidi vähendada, võttis Heiko Rannula juhitud Kalev/Cramo siiski juhtohjad poolajapausile minnes seisul 37:31.

Kolmandal veerandil püüdis Prometei vahet veelgi koomale tõmmata, kuid kalevlased hoidsid oma rünnaku hoogsana ning lähenesid otsustavale kümneminutilisele lõigule seisul 61:55. Heiko Rannula juhitud Kalev/Cramo hoidis kindlalt kontrolli enda käes ning võitis mängu 80:65.

Kalev/Cramo parimateks mängijateks tõusid Manny Suarez 16 punktiga ning Mikk Jurkatamm ja Martin Drobek mõlemad 15 punktiga. Prometei poolt tegi enim kahju keskmängija Ondrej Balvin, kes kogus enda arvele 15 punkti ja 15 lauapalli.

Pärast seda võitu on Kalev/Cramo tõusnud ainuliidriks, olles kogunud 16 võitu ja vaid ühe kaotuse. Samal ajal kogub Prometei nüüdseks 15 võidu kõrvale teise kaotuse.

Sellised pingelised ja emotsiooniderohked mängud pakuvad korvpallisõpradele tõelisi elamusi ning tõestavad, et Eesti-Läti liiga on täis põnevust ja üllatusi. Lisaks loovad sellised spordisündmused suursuguse ühtsustunde, eriti kui saal on publikut tihedalt täis ja rahvas elab kaasa. Edukad spordimeeskonnad nagu Kalev/Cramo võivad olla inspiratsiooniallikaks noortele sportlastele. Nad võivad pakkuda eeskuju, julgustades noori oma unistusi järgima ja püüdlema paremuse poole oma spordialal. Kui kohalik meeskond nagu Kalev/Cramo on edukas, tõstab see kogukonna enesehinnangut ja uhkust oma linna või riigi esindamise üle spordis.

Kokkuvõttes on huvitavad spordimängud olulised mitte ainult spordi enda jaoks, vaid ka selleks, et luua kogukondlikku ühtsustunnet, pakkuda meelelahutust ja inspireerida inimesi.