Häpu 5pakk Ösel Birch hapendatud kasemahl
hapendatud kasemahl Häpu

Kasemahl HÄPU

13.70
+ taara

*Pakis 5 pudelit; 0,33L

See on nüüd küll midagi uut ja üldsegi mitte ÄPU! Uus on ta vast pigem noortele. Vanematele sai ta juba ammu tuttavaks palaval suvisel HEINAMAAL. Ainuüksi mõte HÄPU peale paneb suus veed jooksma. Nigu sidrunile mötleks. Ja köhule teeb hääd rohkem kui köige tösisemalt reklaamitud hapupiimajook. Päriselt!

• 100% naturaalselt HAPENDATUD kasemahl
• Suhkruvaba
• Kuumtöötlemata
• Säilitusaineteta
• Elusate kultuuridega – teeb köhule pai
• Suurepärane janukustutaja

Iga pudeliga toetad maailmakoristust: World Cleanup Day

TARNIME 2-5 TÖÖPÄEVA JOOKSUL! 

Lisa korvi
Share :
„HÄPU“ BöRCH
Koostisosad: hapendatud kasemahl* (100%).
*kontrollitud mahepõllumajandusest.
Peale avamist hoida külmkapis. Avatud pudel tarbida 3 päeva jooksul.

Kasemahl on kevadel kasepuult saadav läbipaistev vedelik. Värskelt kogutud mahl on väheke magus ning tundlikum maitsemeel tunneb ka selle omapärase kevadise maitse ära. Kasemahla on Eestis kogutud aastasadu. Vanarahvas jõi seda just peale pikka talve keha turgutamiseks looduslike mineraalide ja vitamiinidega.

Teatavasti säilib värske kasemahl ainult mõned päevad külmkapis. Vanarahvas aga teab ka sellele häid alternatiive. Nii säilitati mahla kas sügavkülmas või pandi tünnidesse ja pudelitesse käärima. Hapendamise ehk fermentatsiooni käigus käärib kasesuhkur (xylitol) mahlast välja. Vahel lisati kasemahlale juurde ka rosinaid või leiba, nii sai jooki veelgi omapärasemaks teha. Meite vanama aga hapendas peaasjalikult kasemahla ilma muude lisanditeta. Nii sai värskest kasemahlast kergelt hapukas kasemahl, mis maitses kuumal heinamaal eriti värskendavalt!

Kasemahl olla nooruse eliksiir.  Riia Ülikoolis läbiviidud uuringus selgus, et kasemahl on tugev antioksüdant ja aeglustab vananemise mõju. See aitab stimuleerida rakkude kasvu ja kaitseb naharakke oksüdatiivse stressi, sh ultraviolettkiirguse, saaste ja põletikkude eest.

Vanasti nimetati kaske ka tarkuse puuks. Miks? Võimalik, et seda seletab kasemahlas sisalduv glutamiinhape,  mis on vajalik närvisüsteemi tööks ja oluline suhkrute ja rasvade metabolismis. Glutamaat (glutamiinhappe sool) on oluline neurotransmitter, mis aitab mälestuste loomisel ning on tähtis õppimise juures. Vanama soovitab mõttetegevust soodustava kuuri tegemiseks kasemahla juua 21 päeva jooksul igal hommikul klaasike tühja kõhuga.

Toitumisalane teave 100ml kohta

Kaal 3 kg
Mõõtmed 33 x 23 x 8 cm
Energia sisaldus

50 kJ / kcal

Süsivesikuid

3g

Suhkruid

0,3g

Rasvad, valgud, soolad

Sisaldab väheolulisel määral

SKU: 4744696010016 Kategooria: