Käime tihti oma kasemahlasid erinevates toidupoodides degusteerimas ning aja jooksul oleme märganud, et mõned küsimused tulevad ikka ja jälle. Mõtlesime siis, et paneme need küsimused kõik siia üles ning vastame ära ka.

Ösel – mis loom see on?

Ösel on Saaremaa ajalooline nimi! Ilmselt me kõik seda kunagi ammu ajalootundides kuulnud, aga kellel see kogu info siis veel meeles on. Meil ka enam polnud, kuid Ardon leidis ükskord Hiiumaa reisul ühe ajaloolise kaardi ning nii see meenus. Dagö oli Hiiumaa ning Saaremaa nimeks oli aastatel 1573-1578 Ösel! Kuna meie oleme vanaema kasemahlaga üles sirgunud Saaremaalt pärit perekond, siis tundus ainult õige seda ka meie nimes kasutada.

Segadust võib tekitada aga hoopis nime teine pool – Birch (Ing. tõlge: kask). Keeruline hääldada ja… no ei ole Eesti sõna, keera ja pööra kuidas tahad. Ei olegi. Meil on aga soov viia Eesti kasemahl välismaale ning seepärast valisime juba eos nime, mis sobiks ka välisturgudele.
Seega, tegu on päris enda Eesti tootega! Ettevõte siin, tootmine siin ning ka meie süda siin!

Kus Saaremaal neid kaskesid nii palju on & kas tõesti on puhas Eesti värk?

Jah, on tõesti puhas Eesti värk! Saaremaal neid kaskesid ka täitsa jagub kuid kahjuks ei tule meite kasemahl täna mitte Saaremaalt, kust küll esialgu alustasime, vaid hoopis Lõuna-Eesti poolt. Teeme koostööd erinevate kasemahlakogujatega Eestis, et toetada väikeettevõtjaid ning metsaomanikke, kes soovivad oma metsast iga-aastast tulu saada ning mitte seda maha raiuda. Kui sinul on võimalus koguda kasemahla või tead kedagi, kes seda teeb, siis võta meiega ühendust! Loomulikult tervitame südamlikult kasemahla kogujaid Saaremaalt! Oluline on seejuures orgaanilise sertifikaadi olemasolu ning mahla kogumise protsess peab toimuma vastavalt Euroopa Liidu orgaanilise toidu sertifikaadi regulatsioonidele.

Kuidas see kasemahl säilib nii kaua kui säilitusaineid pole?

ÖselBirch Classic on naturaalselt hapendatud kasemahl milles on suhkrud välja kääritatud ning seega on protsess lõppenud. Sellises olekus on TFTAKi poolt soovituslik parim enne 10 kuud. Tegelikult on see nagu hea vein mis iga aastaga veelgi selgemaks ning paremaks muutub. Meie vanaema hapendab kasemahla iga aasta, sest värskena too tõesti kauem kui 4-5 päeva ei säili. Kuid hapendatud kasemahl on tervisele veelgi parem! Nimelt muudab hapendamise protsess kasemahla probiootiliseks joogiks, mis aitab kaasa seedetegevusele. Sarnaselt kombuchale on ka hapendatud kasemahl probiootiline jook, mis on sobiv ka veganitele. Siinkohal aga ka väike hoiatus: meie Classic on elus loodus pudelis, kuumtöötlemata ja ilma säilitusaineteta. Seega, kui sa ei ole harjunud probiootikaga, siis võta esimese pudeliga rahulikult.

Meie maitsega kasemahlajoogid on kergelt läbi kuumutatud ning seetõttu on parim enne 12 kuud. Kasutatud koostisained on alati naturaalsed ning mahedad ning me ütleme kategooriliselt ’’EI’’ säilitusainetele! ÖselBirch jookides kasutatavad mahlad ja ürdid on pärit just meie oma Eesti tegijatelt; igal sammul üritame panustada Eesti mahetoodangu ning väiketootjate toetamisele!

Kui palju rabarberit on teie rabarberimaitselises kasemahlajoogis?

Ühes pudelis on seda hapukat vitamiinipommi peaaegu tassitäis! Natukene rohkem kui alloleval lõikelaua pildil! Täpsemalt, ühes 330ml pudelis on 167g rabarberit, mis on siis 55.11ml rabarberi mahla!

Kuidas on lood suhkrusisaldusega Börchi kasemahlades?

Vot, suhkruga on meil pahasti! Pahasti, sest seda on jube vähe! Hapendatud kasemahla puhul on lausa nii pahasti, et seal pole suhkrust pea haisugi. Pole ei lisatud suhkruid ning kasemahla naturaalsed suhkrud on pea kõik konverteerunud, või siis maakeeli öeldes – välja hapnenud. Kõik meie teised joogid on ka vähese suhkrusisaldusega sisaldades suhkruid alla 5g/100ml. Veganite joogivalikus on ÖselBirch naturaalselt hapendatud kasemahl, Astelpaju, Mojito ja Rabarbar. Taimetoitlastele sobivad on ka Aroonia ning Ingver-Pohl kasemahlajoogid, sisaldades mett.

Kus Ösel Birchi kasemahlasid toodame?

Joogid lähevad kõik pudelisse Eestis, mahesertifikaadiga tootmisliinil. Siit videost näed natukse rohkem, kuidas.

Kust ÖselBirch kasemahlasid osta saab?

Täna leiab meie jooke Tallinna Kaubamajast, RIMIst Talu Toidab lettidelt, ning mitmetes tervise- ja looduspoe lettidelt nagu Ökosahver, Saarte Sahver, Bio4You ning Looduspere. Samuti ka Tartu ning Pärnu Taluturult. Lisaks toidupoodidele on meie jooke ka OMAKLUBI Spordikulbis, GoSPAs, Harmoonikum SPAs Tallinnas ning Restoranides Leib Resto ning Must Puudel. Kuna kohti tuleb aina juurde, siis täpsema ülevaate saad sellel lehel oleval kaardilt: oselbirch.com/istutanpuu
Samuti on võimalik meie jooke tellida osta.ee kaudu otse koju SIIT