Kasemahlaga kaalust alla?

Autor: Geithi Rammul

Uus aasta on kätte jõudnud ja lubadused ning eesmärgid märkmiku serva üles kirjutatud. Paraku kipuvad aga kaalust alla lubadused olema liiga radikaalsed ning äärmuslike eesmärkide teostamine asendub kiirelt käega löömise ja alla andmisega. Vanarahva tarkuse kohaselt on kasemahl aga tõeline väejook ning sellest inspireeritult otsustasin läbida eksperimendi, mis võiks tervise- ja toitumisalaseid lubadusi aidata saavutada

7 päeva & 7 pudelit kasemahla! Kas ja mida ma sellega saavutasin – kaalust alla 10 kilo ja sentimeetreid kadus vuhinal? Võib-olla!

Kasemahl kui imerohi

Kasemahl sobib väga hästi keha puhastuskuuriks, mõjub immuunsust tugevdavalt ja organismi turgutavalt. Katse näeb ette kindla koguse tarvitamist kindlaks määratud perioodi vältel, kuid see väejook omab kasulikku toimet igal ajal ja igas koguses. Tarbides piisavalt palju häid baktereid, mis tekivad ÖselBirch jookides hapendamise protsessi tulemusena, teeme suure teene oma kõhule ja soolestikule, mis tulevad kergemini toime seedimise ja toitainete omastamisega. Kasemahl aitab võidelda väsimuse ja stressiga, mis on praegustel kuudel eriti aktuaalsed teemad, sest kes meist poleks lähiajal nende kahega kokku puutunud. Kasemahl viib kehast välja mittevajaliku ja samas sisaldab vitamiine ja mineraalaineid, mis annavad uut jõudu ja energiat.

Viimasest inspireeritult viisingi läbi eksperimendi, kus tarbisin igal hommikul 7 päeva järjest pudeli Häpu Börch’i. Häpu on maitselt veidi sidrunine ning suurepärane janukustutaja. See ei sisalda säilitusaineid ja mis veel- täiesti suhkruvaba! Tean kasemahla toimest nii mõndagi, seda nimetatakse isegi looduslikuks ravimiks, kuid soovin veenduda ja näha kas ettevõetud kuur toob kaasa mingisuguseid muutusi kehas ja vaimus (sh stress, väsimus, tujude kõikumine).

Menüü jätsin muutusteta, et näha otsesest kasemahla mõju. Küll aga pean oluliseks täpsustada, et minu tavapärane menüü on mitmekesine ning koosneb suures enamuses tervislikest kodustest valikutest. Üleliiia töödeldud tooraineid, suhkruid ja fabrikaate tavapärases menüüs esineb harva.

Paari päeva möödudes märkasin esimesi positiivseid ilminguid- tundsin oodatud enesetunde paranemist! Energiat ja jaksu jagus terveks päevaks seletamatul moel.

Ülesöömine on väga tavaline nähtus jõuludel, nii ka minu puhul. Siit tuli ka minu jaoks suurim muutus eksperimendis, peale suuri jõuludel aset leidnud õhtusööke ei olnud hommikul kõht punnis ees!

Puhastuskuuri mõju välja-nägemisele ja enesetundele

Pean ausalt tunnistama, et postituse pealkiri on intrigeeriv, kuid tihtipeale just selliseid tulemusi oodataksegi. Eeldatakse, et on olemas mingisugune imerohi, mis üleöö aitab kaalust alla võtta. Tänapäeval on aga loendamatult võimalusi kvaliteetse elu elamiseks, tuleb vaid leida endale sobivaim. Katse käigus veendusin, et kasemahl sobib suurepäraselt neile, kes astuvad samme tervislikuma elu suunas.

Esimestel päevadel ei olnud muutus kuigi suur (võrreldes nädala lõpuga), keha alles harjus. Paari päeva möödudes märkasin esimesi positiivseid ilminguid – tundsin oodatud enesetunde paranemist! Energiat ja jaksu jagus terveks päevaks seletamatul moel. Päevad olid just nädala lõpupoole väga tegusad, kuigi otsesed kohustused puudusid. Tunne oli hea! Motivatsioonist puudust ei tulnud ja mõte püsis terav, mille tõttu tundus päev justkui pikem.

Nagu eelpool öeldud, ei pööranud ma katse käigus tähelepanu toidumenüüle. Eesmärk oli teha kindlaks kuidas kasemahla regulaarne tarbimine mõjutab enesetunnet ning milline mõju on sellel väikesel harjumusel igapäeva elule. Kuna dieedi puhul oleks tulemuseni viivaid faktoreid rohkem, ei teinud muutuseid söögikordades ja -kogustes. Seedimine paranes sellegipoolest, kuigi viisin katse läbi jõulupühad sisse jättes. Ülesöömine on väga tavaline nähtus jõuludel, nii ka minu puhul. Siit tuli ka minu jaoks suurim muutus eksperimendis, peale suuri jõuludel aset leidnud õhtusööke ei olnud hommikul kõht punnis ees! Tekitab võibolla natuke kahtlust, et üks pudel kasemahla nii palju muuta võib aga leida päevas 30 minutit raamatu lugemiseks võib ka tunduda pealtnäha lihtsana, kuni sa seda aega päriselt otsima hakkad. Alles siis mõistad, kui suurt rolli mängivad väikesed muudatused igapäevaelus. Olgu öeldud, et ka näonahk paranes, kas see oli seotud kasemahlaga, jääb igaühe enda otsustada. Seitsme päeva möödudes oli muutusi märgata, eelkõige vaimselt, kuid ka välimuselt.

Tervislik toitumine ei tähenda maitsvatest toitudest loobumist. Võti on hoopis kogustes ja mida tarbida sagedamini ja mida harvemini.

Organism puhastab end ise

Organismil endal on mitmeid süsteeme, kuidas ta ennast puhastab. Enamjaolt toimub see naha, kopsude, maksa, neerude, soolestiku ja lümfisüsteemi abil. Sina saad aga organismi puhastamisele kaasa aidata, tehes puhtamaid valikuid söögi ja joogi osas. Tahaks kuulda valemit, mis aitab kaotada kiiresti 10 kilo ja muudab hoobilt nooremaks. Kahjuks imerohtu olemas ei ole, olgu selleks detox tee või tabletid, kasemahl või mõni muu.

’’Tee enda kehale kingitus, madala rasvasisaldusega! Iga päev üks supilusikas ja tunned vahet. Osta juba täna, väga madala suhkrusisaldusega! ’’

Kindlasti oled selliste loosungitega igapäevaselt kokku puutunud. Paljud neist ei ole tegelikult Sulle abiks. Lugedes koostisosi võib paraja üllatuse osaliseks saada. Reklaamitud tervislik toode, võib osutuda hoopis suhkrupommiks. Oluline on olla kursis, millise päritoluga toode on ja mida sisaldab. Oluline on toituda mitmekesiselt ja tervislikult, leia tooted, mis päriselt Su tervisele kasuks tulevad.

Tervislik toitumine ei tähenda maitsvatest toitudest loobumist. Võti on hoopis kogustes ja mida tarbida sagedamini ja mida harvemini. Ei pea jooma 10 pudelit kasemahla päevas, et kiiresti kaalust alla võtta, vaid piisab ühest pudelist päevas, et olla järjepidev ja saavutada tulemusi. Pigem valida aeglane, kuid tulemuslik edasiminek kui ekstreemne ja tänu sellele lühiajaline. Oluline on olla järjepidev ja teha elustiilis muutuseid, mis kestaks, samas leida tooted, mis Sind PÄRISELT aitavad!