EV100 kasemahlad presidendi vastuvõtul

Kui meie sotsiaalmeedia kanaleid jälgid, siis ilmselt oled juba märganud, et Eesti Vabariigi aastapäev EV100 oli meil seekord erakordselt elamusterohke. Lausa presidendi vastuvõtu moodi uhke! Presidendiprouat Kersti Kaljulaidi isiklikult kätlema küll ei jõudnud, kuid see-eest nägime sellele eelnevat sigimist-sagimist ning tähtsa ürituse korraldamist.

Päev algas meil sarnaselt nagu paljudel-paljudel teistelgi eestlastel, nimelt lipuheiskamisega. Laulsime rõõmsalt hümni kodumaa 100. sünnipäeva puhul ning kuna Ardon on meil pillipoiss ja mängib Kaitseliidu Tallinna Maleva orkestris saksofoni, siis sai ka Mustpeade majas uhke näoga lipsukesi sättida ning pidulikult kontsert maha mängida. Paraadi kahjuks palju näha ei jõudnudki, kuna pidime juba varakult end Tartu poole sättima. Erinevalt Presidendist ning teistest külalistest, pidime meie ERMi juba mõned tunnid varem kohale jõudma. Siiski käisime korraks ka paraadijärgselt sõjatehnika näituselt läbi, sest Ardoni pojake tahtis ju neid masinaid nii väga näha!

Presidendi vastuvõtule saatsime me päris omad mehed mustas – Ardoni ja Mihkli. Tähtsate nägudega istusid nad rongi peale ning sõitsid suure õhinaga Tartusse. Kohale jõudes pidi Eesti Rahvamuuseumis kõigepealt turvakontrolli läbima – niisama igaühte ju sisse ei lasta. Pidime tulijate nimedki juba päevi enne üritust teada andma! Kontroll ise läks aga kiiresti, nägime seal ka tuttavaid Saaremaa politsei poisse ja hiljem veel teisigi saarlasi. Nimelt Eesti parimad kokad olid ju selleks tähtsaks päevaks kokku kutsutud ning nende seas otseloomulikult ka GOSPA peakokk Alar Aksalu. Kui sisse saime, siis tuiasime esialgu niisama ringi. Korraldajad olid kõik kikivarvul: organiseerisid veel viimase minuti tegemisi ning askeldasid tähtsalt. Kuna meil, uhketes ülikondades poistel, esialgu veel vaba aega oli, värvati meid hoopis kätlemise peaproovi. Kätlesime seal kahekesi kohe nelja mehe eest! Kaamerameeste ja teiste reporterite seas kohtasime jälle ka aasta eest Ringvaate saates meite kasemahla proovinud Marko Reikopit. Marko arvas, et ju siis saade asja ette olla läinud, kui nüüd juba nõnda tähtsale ringile oma kasemahlasid pakume.

Õigepea lubati meid juba köögipoolsetesse ruumidesse ning üllatus-üllatus, serveerimist ootasid meie astelpaju kasemahlad! ÖselBirch’i astelpaju kasemahl oli nimelt presidendi peakoka Taigo Lepiku poolt valitud EV100 Presidendi Vastuvõtu tervitusjoogiks! Üks kandikutäis lubati meil lahkelt ise valmis valada ning seda me muidugi suurest aust ka tegime. Mihkel, vana karu ja kogemustega baarmen nagu ta on, näitas õige serveerimise ette: haaras Börchi ning enne klaasidesse valamist keerutas ja loksutas seda kergelt pea alaspidi, et see kõikse parem sealt põhjast lahti tuleks. Ardon järgis juhiseid ning sai ka täitsa tublisti hakkama, aga eks natuke võttis ikka käe tudisema. 😉

Kandik serveerimiseks valmis valatud ja nii oligi juba meie väike tähetunnike otsas ning sättisime tagasi kodu poole. Kodus valmis vahepeal uhke toidulaud EV100 auks ning traditsiooniline õhtune vastuvõtu paraadi vaatamine koos perega võis alata.

Selle tähtsa ürituse külastamise eest täname siiralt Vabariigi Presidendi Kantselei peakokka Taigo Lepikut ning Event Cateringi peakorraldajat Reet Allikut.

 

Palju õnne, Eesti!

# EV100