#istutanpuu kampaania öselBirch kasejook

Meil on kopp ees, paneme pillid kokku!

…Sellised mõtted olid meil laupäeval juba peale nelja tundi lõõmava päikese all istutamist. “No kes selle napaka kampaania välja mötles? Midagi paremat ei tulnud pähe kui, et istutame puid?”  Aga nüüd enam muud üle ei jäänud. Lubadused tuli täita ja puud tuli ära istutada.

Meie istutajate brigaad läks hommikul kella 11st koos istikute ja labidatega teele. Kohaliku valla infospetsialist, Eva, õpetas kõigepealt mismoodi see istutamine õigesti käib ja siis see tööpäev algaski. Istutasime kaski, kuuski, mände, pärnasid ning panime oma 100 tamme ka Eesti Vabariigi auks maha.

Kuna 12. mai oli ebamaiselt kuum ja päikseline kevadpäev Eesti jaoks, siis olid kõik õlad juba mõne tunni pärast roosad, sest neid targemaid, kes taipasid end hommikul sisse kreemitada oli tugevas vähemuses. Lõõskavas kuumuses sai lisaks jaksule ka kasemahl kole kiiresti otsa. Aga seniks kuni seda oli, sai janu hästi kustutatud. Natuke tulid need lapsepõlve heinateod meelde – meeletult palav, kõrbenud õlad ja hapendatud kasemahl. Ainult, et seekord olime heinamaa asemel hoopis metsamaal.

Peale lõunat läks see istutamine eriti raskelt. Enam ei tahtnud jalg väga astuda ja labidas läks hoopis raskemalt mulda. Mõtted kiskusid juba rohkem sauna poole ja oleks lihtsalt tahtnud lebotada. Enam ei viitsinud. Isegi kutsu oli sellest päeva trallist väsinud. Lõpuks said viimased puud õhtu kella seitsmest mulda ja siis pakkisimegi oma pillid kokku, et vanaema sooja sepikut süüa, grillida ning oma niigi lödid jalad saunas veelgi lödimaks teha. Ja nagu kord ja kohus ette näeb, siis istus köik see mees õhtul telerite ees ja elasid Elinale Eurovisioonil kaasa.

Aga palju me siis istutasime?

Ausalt, me läksime natuke hoogu. Lisaks üle 910 #ISTUTANPUUkampaania puu, istutasime me EV100 auks veel ka 100 tamme ning tegelikult veel kokku paar tuhat kaske, mändi ja kuuske. Õhtu lõpuks igatahes sealt kännuotsast enam tulema ei tahtnud tulla. Või noh, jalad ei kuulanud hästi sõna.

#ISTUTANPUU kampaania mõte on ju tore ja kena küll, aga nende päriselt maha istutamine, see on ikka paras tegemine! Seda vist enam ei viitsi… või viitsime?!
Igatahes, suur aitäh kõigile vapratele istutajatele, kes vabast tahtest ja vabast ajast olid nõus lõõskava kuumuse käes tuhendeid puid istutama! Meeletult tublid olite! Kniks, kraaps ja kummardus!

PS. Kui avaldasid soovi, et Sinule #ISTUTANPUU kampaania raames enda puu istutame, siis pilte leidub meie Facebookis

Märgistasime puukesed ära.Kui tahad enda puu üles leida, siis pead otsinguretkele minema Saaremaale, Kallaste külla. Koordinaadid sellised: 58°25’22.2″N 22°07’16.1″E

Öselbirch istutanpuu kampaania