4 põhjust miks juua kasemahla!

LOE KA   🇩🇪  🇬🇧

Meie enda metsades on nii palju tervislikku ja kasulikku. Kui vaid oskaksime sellest maksimumi võtta! Toitumisnõustaja Teele Teder jagab lihtsaid nippe, kuidas juua Öselbirchi kasemahla nii, et selle tervistavatest mõjudest täiel määral osa saada.


Immuunsuse tugevdamine.

Kas teadsid, et meie immuunsussüsteem sõltub 80% sellest, mis olukorras on meie seedimine? Öselbirchi hapendatud ja pastöriseerimata kasemahl Häpu sisaldab häid baktereid, mis toetavad väga efektiivselt meie seedesüsteemi tööd. Selleks, et nende tuntavat mõju kogeda, võiks Öselbirchi kasemahla juua regulaarselt iga päev. Piisab ühest pudelist päevas, et oluliselt tugevdada oma immuunsussüsteemi.

 

Vitamiinide ja mineraalainete imendumine.

Kasemahl sisaldab ohtrasti vitamiine ja mineraalaineid. Näiteks on selles meile väga vajalikke C-vitamiine, PP- vitamiine, karotiini, rauda, fosforit, kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi ja ka tsinki. Selleks, et need ained saaksid organismi imenduda võiks Öselbirchi tarbida kindlasti kohvist eraldi. Kohvis sisalduvad ained takistavad vitamiinide ja mineraalainete imendumist. Hea oleks, kui kohvi ja värskendava Öselbirchi joomisel oleks vähemalt tunniajane vahe.

 

Pane ensüümid enda kasuks tööle!

Öselbirchi Häpu kasemahl on üks väheseid saadaolevaid jooke, mis on ensüümirikas. See tähendab, et Häpu kasemahl aitab ka teistel toitudel paremini seedida ja seal olevaid toitaineid omastada. Seepärast sobib see hästi ka toidukõrvale joomiseks. Nii saab maksimumi võtta ka nendest toitudest, mida samal ajal süüakse ehk nendes sisalduvad vitamiinid, mineraalained ja muud toitained imenduvad paremini. Lisaboonusena annab see ka pikaajalisema täiskõhutunde. Kasulik on ka see, et ensüümid kergendavad seedeprotsessi, mis omakorda vähendab seedehäireid ja raskustunnet. Poolest pudelist toidu kõrvale piisab. Liigse vedeliku joomisega söömise ajal võib lahjendada maomahlasid, mis mõjub seedeprotsessile pärssivalt. Loomulikult võib Häput juua ka muude aegadel.

 

Üleliigse soola väljutamine.

Pole vist väga suur uudis, et meie toidud muutuvad aasta aastalt järjest soolasemaks. See on halb väga mitmel põhjusel. Üks olulisemaid negatiivseid tagajärgi on aga naatriumi ja kaaliumi omavahelise suhte tasakaalust väljaminek. See tekitab meile väsimust, on halb meie südame veresoonkonnale ja nõrgestab meie immuunsussüsteemi. Õnneks on Öselbirchi kasemahlal väga soodne kaaliumi ja naatriumi suhe ning lisaks sellele aitab see ka üleliigset soola organismist väljutada. Seega, kui tead, et sinu menüü sisaldab vähe köögi- ja puuvilju, mis on tavapäraseks kaaliumi allikaks, siis lülita oma menüüsse teiste jookide asemel hoopis Öselbirchi kasemahl. Nii leevendad tugevalt naatriumi ja kaaliumi omavahelist tasakaalutust. Võta see ligi ka siis, kui tead, et oled sooladega liialdanud.


teele teder

Teele Teder on aastaga 36 kilo kaotanud toitumisnõustaja. Teele teab, mida tähendab olla ülekaaluline ning just seepärast soovib ta aidata ka teisi saavutamaks igaühe ideaalkaalu. Teele on kirjutanud ka mitmeid artikleid, mis on välja antud tervise ajakirjades nagu Tervis Pluss ja Oma Maitse.

Loe veel ÖselBirch blogist: